SMS GÖNDERME İŞLEMİ NASIL YAPILIR

TEK NUMARAYA SMS GÖNDERME İŞLEMİNİ NASIL YAPARSINIZ ?

Sol  tarafta gözüken şekilde SMS göndereceğiniz cep telefonu numarasını yazın, rehberde kayıtlı ise rehberden seçim yapabilirsiniz, mesajınızı yazın, tip: yazan kategoride Türkçe karakterli olarak SMS gönderebilirsiniz, SMS ’inizi ileri tarihli olarak da yolluyabilirsiniz.

NOT: Toplu SMS ’lerinizi 2 yıla kadar ileri tarihli gönderebilirsiniz.

 

 

 

 

 

GRUBA SMS GÖNDERME İŞLEMİ NEDİR ?

 

Gruba SMS gönderme işleminde öncelikle SMS Grubunuzu oluşturmanız gerekmektedir, SMS Grubunuzu Rehber Kategorisinde bulunan Grup İşlemleri Başlığından Oluşturabilirsiniz, Gruba SMS başlığına tıklayın oluşturduğunuz gruplardan hangisine Toplu SMS yolluyacaksınız O Grubu işaretleyip devam butonuna tıklayın Gönderen Adı yazan kutucuktan Firmanızın İsmini seçin önceden oluşturduğunuz mesajı seçerek te SMS  yolluyabilirsiniz, mesaj bölümüne mesajınızı yazdıktan sonra SMS Tipini seçip ileri tarihli yollamak istiyorsanız ileri tarihi ve o gün ki saatini yazıp Gönder Butonuna Tıklayarak yolluyabilirsiniz.

 

 

 

SEÇİLEN NUMARALARA SMS GÖNDERME İŞLEMİ NASIL OLUR ?

Seçilen numaralara SMS gönderme işlemi yapmak için önceden rehberinizde isimler kayıtlı olmalıdır, SMS göndermek için kutucukları işaretleyerek kişileri seçebilirsiniz sonra devam butonuna tıklarsınız, üst başlıktan başlıyarak gönderen adı seçin, hazır mesajınız önceden kayıtlı ise hazır mesajınızı gönderebilirsiniz, mesaj kutucuğuna mesajını yazarsınız Ad ve Soyadı ile hitap etmek için isimleri yazabilirsiniz, sonra SMS Tipini seçip ileri tarihli yollamak istiyorsanız ileri tarihi ve o gün ki saatini yazıp Gönder Butonuna tıklayarak yolluyabilirsiniz.

 

 

 

 

TOPLU NUMARALARA SMS NASIL YOLLANIR ?

Aşağıda gösterildiği gibi Toplu SMS yollamak için gönderen adı başlığından gönderen ismi seçilir, sonra hazır mesajınız varsa hazır mesaj seçilir veya farklı bir mesaj yolluyacaksınız mesaj kutusuna mesajı yazarsınız, sol yan pencerede bulunan cep telefonlarından seçim yapıp gönder butonuna tıklayarak mesajlarınızı yolluyabilirsiniz.

 

 

 

 

 

EXCEL DOSYASINDAN MESAJ GÖNDERME  NASIL OLUR ?

                Altta şekilde de gösterildiği gibi ilk önce Dosya seç butonuna tıklanır, bilgisayarınızda bulunan excel belgesi seçilir ve sisteme  aktarılmış olur. Excel formatı 1.sütun telefon numarası, 2.sütun mesaj metni olmalıdır, ayrıca 1. sütun rehber açıklamasındaki numara da olabilir

Sonraki aşamada gönderen adı ve mesaj tipi seçilir mesajınızı ileri tarihli yollamak istiyorsanız gün-saat-tarih kısmına SMS’inizin gönderileceği tarihi ve saat seçebilir, yolluyabilirsiniz.

 

 

 

 

EXCELL’DEN ÖZEL TASARIMLI MESAJ SMS GÖNDERME İŞLEMİ NASIL YAPILIR ?

Altta şekilde de gösterildiği gibi ilk önce Dosya seç butonuna tıklanır, bilgisayarınızda bulunan excel belgesi seçilir ve sisteme  aktarılmış olur. Excel formatı 1.sütun telefon numarası, 2.sütun mesaj metni olmalıdır, ayrıca 1. sütun rehber açıklamasındaki numara da olabilir

Dosya yüklendikten sonra sağ taraftan telefon numarası yada rehber açıklaması olan numara sütunu seçilmelidir.

Sonraki aşamada gönderen adı ve mesaj tipi seçilir mesajınızı ileri tarihli yollamak istiyorsanız gün-saat-tarih kısmına SMS’inizin gönderileceği tarihi ve saat seçebilir, yolluyabilirsiniz.


Son Güncelleme: 2018-11-16 19:47:56