Olaylarla Kurum İçi Mesajlaşma Nedir ?

Olaylarla Kurum İçi Mesajlaşma Nedir ?

Olaylarla Kurum İçi Mesajlaşma Nedir ?

KURUM İÇİ MESAJLAŞMANIN ÖNEMİ


Kurum içi mesajlaşma kurumdaki yönetici ve  çalışanlarin arasındaki iletişimi kurmak için büyük önem taşıyor.

Kurumlar alınan önemli kararları herkesten önce  çalışanlarına bilgilendirmeleri başarı olarak kabul ediliyor.Bu konuyla ilgili kurumlara örnek olacak bir olayı sizinle paylaşmak istiyorum

Yaşanan örnek olay İngiltere'den kurumsal mesajlasmanin önemini tamamen gözler önüne seren olaylar dizisi ile sizi başbaşa bırakıyorum.

 

"İngiliz Kraliyet ailesinin yaşamı (düğün, doğum, nişan,evlilik) İngiltere halkı için bir gelenek görenek haline gelmiş,tüm dünyada gözler attıkları her adımı izliyor,beğeniyor ve hoşuna gidiyor. 

 

 

 

BBC muhabiri Baker İngiltere prensi Harry ve Siyahi Eşi  Meghan Markle'in çocukların doğumu hakkında Twitter'dan  bir paylaşım yapıyor smokin giydirilmiş bir maymunun elinden tutan çiftin resminin altına "Kraliyet bebeği hastaneden çıkış yapıyor" diye haliyle halk Baker'a tepki gösteriyor ırkçı paylaşımı için kriz derinleşerek büyüyor,Baker ne kadar özür dilesede tepki dinmiyor BBC'ye Baker işten çıkarılması için onlarca telefon ve mesaj atılıyor.


BBC Baker'i işten çıkarmadan önce çalışanlarına mesaj atıyor mesajda " Baker sosyal medyada bir hata yaptı,ve bu bizim ilkelerimize aykırı,Baker artık bizimle çalışamayacak" bilgilendirici mesaj atılıyor ve sonrasında Baker'in işine son veriliyor" kriz yönetimi açısından etkili olan bu mesaj sayesinde çalışanlar neden Baker'in işine son verildiğini anlıyor.

BBC'nin  bilgilendirmeyi  önce kendi personellerine yapmış olması çok etkili bir yaklaşım olarak görülüyor çalışanlar arasinda, kurumsal şirketler içerisinde personelin bilgilendirmesi iç iletişim bağını güçlendirmekle kalmıyor,personelin kuruma olan güveninide artırmis oluyor.

Biz Aselcell ekibi olarak kurumsal sirketlerimize TopluSMS sistemleri ile ilgili gerekli teknik bilgi,beceri,iletisim algısıni aşılayarak mesajlasmada kurumun önemini çalışanlarına empoze etmek için emek ediyor TopluSMS'in  çalışan personeller hakkında etkisini biliyoruz.
Unutmayın TopluSMS sistemini kullanan firmalar,kurumların çalışan personeli cep telefonuna gelen SMS'lerin %99'unu okuyor.

 

Gerekli bilgilendirme için WhatsApp: 08503032017 destek hattimizdan bize ulaşabilirsiniz.