OKULLAR İÇİN TOPLU SMS YAZILIMI NEDİR

OKULLAR İÇİN TOPLU SMS YAZILIMI NEDİR

OKULLAR İÇİN TOPLU SMS YAZILIMI NEDİR

 

Binlerce okul, kolej ve üniversite, fakülte, personel, veli ve öğrencilere yönelik hedef mesajları, uyarıları ve bildirimleri dağıtmak için toplu metin mesajı pazarlamasına okullar yatırım yaptı.

Kısa Mesaj Servisi (SMS), önemli dijital iletişimleri sağlamada en etkili yöntemlerden biridir. 

 

GİRİŞ

 Geleneksel iletişim kanallarıyla karşılaştırdığınızda, kısa mesaj pazarlamanın yüksek öncelikli mesajları hızlı ve etkili bir şekilde yaymak ve yönetmek için kullanabileceği en etkili araçtır.

Ayrıca, çoğu toplu sms sağlayıcısı, güçlü bir raporlama panosu sunar. İletişim bilgileri ve teslimat raporlarına en kısa sürede erişim sayesinde, sistem yöneticileri kısa mesaj kampanyalarının performansını izlemek için iyi donanıma sahiptir.

 

Genellikle, kurumlar nokta hedefli, sonuç odaklı ve ilgi çekici metin uyarıları ve bildirimleri oluşturmak için bu verileri kullanır.

 

Okullar için Toplu SMS Durumları Nelerdir ?

 

Akademik bir ortamda toplu SMS'lerde yüzlerce potansiyel kullanım örneği vardır. Hepsinden önemlisi, idareler yüksek güçlü bir metin mesajlaşma yazılımı sağlayıcısıyla ortak olmayı seçtiğinde, iç verimlilik on kat artırılır. Bir metin mesajı pazarlama uygulamasının gücü, fakülte, personel, öğrenciler ve velilerle maksimum verimlilik ve anlamlı etkileşimler sağlama kabiliyetine dayanır. En etkili kısa mesajlaşma stratejisi, aşağıdakilerden birini (veya daha fazlasını) içerir:

 

Son Başvuru Tarihi ve Sınav Tarihleri Öğrencilerine Bilgi Verme : Öğrencilere yaklaşan son başvuru tarihleri, kayıt bilgileri, sınav tarihleri, ders kitabı iadeleri, okul sonrası programlama, konaklama bilgileri ve diğer önemli tarihler hakkında bilgi göndermek için toplu SMS kullanabilirsiniz.

 

Acil Durum ve Okul Kapatma Uyarıları Gönder: Ebeveynlere okulun planlanan tarihten erken kapanması ve diğer acil durumlar hakkında önemli bilgiler göndermek için toplu SMS kullanın.

 

Öğrenci Sosyal ve Toplantı Hatırlatıcılarını Gönderin: Kulüp toplantıları, okul sonrası etkinlikler, konserler, bağış toplama ve daha fazlası dahil olmak üzere yaklaşmakta olan sosyal etkinlikler hakkında öğrencileri bilgilendirmek için toplu SMS kullanın.

 

Fatura ve Finansal Yardım Bilgilerini Ebeveynlerle Paylaş: Ebeveynlere önemli fatura ve finansal yardım bilgilerini dağıtmak için toplu SMS kullanın. Kısa mesaj hatırlatma göndermek, ödemelerin zamanında yapıldığından emin olmanın basit ve kolay bir yoludur.

 

Fakülte ve Kadrolarla Koordinasyon: Doküman gönderim hatırlatmaları, önemli toplantılar, kurs bilgileri ve daha fazlası için fakülte ve personel ile koordinasyon sağlamak için toplu SMS kullanın.

 

Toplu SMS Kullanmadan Önce Okullar Nelere Dikkat Etmeli ?

Okulunuz, kolejiniz veya üniversiteniz için  toplu bir SMS sistemine yatırım yapmaya hazırmısınız ?

Sizi Anlıyoruz - Bütçe onayları, değişim korkusu ve ürün verimliliğine yönelik şüphecilik, en başarılı kurumların bile kısa mesajlaşma çözümüne yatırım yapmasını engelliyor. Metin mesajlaşma yazılımını uygulamadan önce, yazılım yöneticilerinin yazılımı benimseme ve uygulama sürecini kolaylaştırmak için yapabilecekleri bazı hazırlayıcı hususlar vardır:

 

1. İzin İsteyin: Okulları ve toplu SMS mesajlaşmalarını düzenleyen birkaç yasal gereklilik vardır. Bunlardan en önemlisi, okullar için yazılı mesajlaşmanın izin bazlı bir faaliyet olmasıdır. Bu, her fakülte üyesinin, personelin, ebeveyin ve öğrencinin okuldan mesaj almak için kaydolması gerektiği anlamına gelir. Genellikle, kullanıcılar kısa mesajlaşma servislerine kaydolmaktan çekinmezler.

Bununla birlikte, bazı kullanıcılar iletişim bilgilerinin nasıl yönetildiği ve pazarlama mesajlarını ne sıklıkta alacakları konusunda bazı endişeleri olabilir.  Telefon Tüketiciyi Koruma Yasası, kurumların müşteri verilerini kullanmasını düzenler. Ek olarak, gizlilik ve spam mesajlarına ilişkin düzenlemeler Telefon Tüketici Koruma Yasası kapsamındadır. Daha fazla bilgi için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunusitesini ziyaret edin.

 

İletişim Bilgilerini Merkezileştirme: İkincisi, sistem başlamadan önce, temiz ve iyi organize edilmiş iletişim bilgisini vermeyi taahhüt edin. Ad, telefon numarası, adres ve daha fazlası dahil olmak üzere merkezi ve güvenli bir kullanıcı bilgileri veri tabanına hazır erişim sayesinde, sistem yöneticileri sistemin ihlal edilme ihtimalini önemli ölçüde azaltır. Ayrıca, iyi belgelenmiş girdilere dayanarak kişileri sorgulamak basit ve kolaydır

Verileri İzleme: Son olarak, kurumlar devam eden veri bakımı ve yönetimini taahhüt etmelidir. Açık oranları, tercihleri ​​ve daha fazlasını izleyin. Bu verileri net bir şekilde anlayabilmek, daha hedefli ve ilgi çekici metin mesajı iletişimi oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Ek olarak, sürekli veri izleme, bir kullanıcı zaten seçtikten sonra kısa mesaj gönderme gibi hataları yapmaktan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. 

 

Kolay Adımda Okullar İçin Toplu SMS'ye Nasıl Başlanır

İlk toplu SMS'inizi gönderme zamanı. Toplu metin mesajı göndermek süper kolay ve kullanışlıdır. İlk toplu SMS'inizi beş dakikadan kısa sürede göndermek için bu beş basit adımı izleyin:

1. Başlıklı SMS Oluşturun

2. Kişileri Gruplara Düzenleyin

3. Metin Mesajlarını Oluşturma ve Dağıtma

4. Sonuçları Analiz Edin

5. Ekibimiz Uzmanlarına Başvurun

 

Toplu SMS Kullanan Okul Örnekleri

“Ebeveyn-Öğretmen konferansları, vb. İçin hatırlatıcı metinler göndeririz, ancak en önemlisi hava durumu veya diğer acil durumlar nedeniyle okulun kapanması veya herhangi bir gecikme olduğunda.”

 

"Kampanya programına hoşgeldin programımıza yaklaşan etkinliklerle ilgili yeni öğrencileri uyarmak için Hatırlatıcı mesajlarını kullanıyoruz." Kurumun İsmi, Eğitim Kurumu

 

Okullar için Toplu SMS Şablonları

Bu toplu SMS mesajı fikirlerine göz atın:

 

  • Kabul Mesajı: Okul Adınız : Merhaba _____. Lütfen aşağıdaki giriş formunu _____ önce gönderin. Daha fazla ayrıntı için www.siteadresiniz.com_____ ziyaret edin. Mesaj almamak için HAYIR yazıp bu mesajı cevaplayabilirsiniz.
  • Fatura Hatırlatıcılar: Okul Adı: Merhaba _____. _____ tarihinden önce ödenecek bir ödeme var. Online ödeme yapmak için  www.siteadresiniz.com_____ ziyaret edin. . Mesaj almamak için HAYIR yazıp bu mesajı cevaplayabilirsiniz.
  • Toplantı Hatırlatıcıları: Okul Adı: Merhaba ______. _____ için planlanmış bir veli toplantımız olduğunu hatırlatmak istedik. Katılımınızı onaylamak için www.siteadresiniz.com_____ ziyaret edin. . Mesaj almamak için HAYIR yazıp bu mesajı cevaplayabilirsiniz.
  • Acil Durum Bildirimleri: Okul Adı: Merhaba _____. Bölgede tahmini bir kar yağışı var. Okulumuz 1 günlüğüne tatil olmuştur. . Mesaj almamak için HAYIR yazıp bu mesajı cevaplayabilirsiniz.

 

Okullar için Toplu SMS Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinin

Okullarınız yönetiminde idari ve sosyal faaliyetleri haberdar etmek ve bilgi almak için aselcell ekibimizle iletişime geçin

 

Whatsapp : 0850 303 20 17

Tel : 0555 152 05 45

Mail : destek@aselcell.com